Reklama:
Drukuj

Proboszcz Markowicz nie uczy już dzieci religii!

Sławomir Sztaba | . | Odsłony: 3887

Proboszcz Markowicz nie uczy już dzieci religii!Kontrowersyjny proboszcz Poręby Górnej w gminie Wolbrom ks. Piotr Markowicz nie uczy już religii w szkole. Takie informacje przekazali nam rodzice dzieci uczęszczających do niepublicznej placówki w tej miejscowości prowadzonej przez stowarzyszenie, którego prezesem jest radny Ireneusz Mudyń. Jego miejsce zajęła katechetka.

 

 

Rodzice podczas ubiegłego roku szkolnego wysuwali szereg zarzutów pod adresem proboszcza. Ich zdaniem ks. Markowicz miał bardzo zły kontakt z dziećmi z uwagi na chroniczną zmienność nastrojów. Ponadto - ich zdaniem - proboszcz miał dziewiętnastowieczny stosunek do roli kobiety w świecie. Cierpliwość rodziców wyczerpała się po uderzeniu jednego z uczniów drewnianą listwą. O tym zdarzeniu - jak przekonują rodzice - została poinformowana dyrektor szkoły oraz prezes Ireneusz Mudyń.

 

Próbowaliśmy w tej sprawie skontaktować się z prezesem Ireneuszem Mudyniem lecz ten nie odbiera od nas telefonu. Zaś na przesłane do prezesa 25 sierpnia br pytanie internautów: "Czy docierały do Pana sygnały rodziców dotyczące osobliwego zachowywania się proboszcza w Porębie Górnej? Jeśli tak, proszę podać czego dotyczyły", nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

 

Warte podkreślenia jest - na co zwracają uwagę mieszkańcy - iż poprzednik proboszcza Markowicza, ks. Zbigniew Luty, cieszył się wśród dzieci powszechną sympatią.

Komentarze   

 
+2 #11 san diego 2014-01-17 00:11
Jak dziecko nie umie się zachować -to nic mu się nie stanie jak dostanie liniką. Potem się okazuje że to dziecko nakłada nauczycielowi kosz na głowę
Cytować
 
 
+3 #10 PG 2013-11-23 10:52
Wcale nie jestem zdziwiony :-|
Cytować
 
 
-2 #9 Wolbromianin 2013-11-14 22:01
temat nadal głośny.... co dalej ? :o
Cytować
 
 
+3 #8 Roberro 2013-11-06 22:12
Nie wierze ze ks takie rzeczy moglby robic....... dziecko bic drewniana listwa????wiado mo cos wiecej o nim???
Cytować
 
 
+10 #7 XIX w 2013-09-16 11:03
o jeny .....to klasa szkolna w Porębie czy muzeum ? A gdzie "dyscyplina" na scianie ?
Cytować
 
 
+20 #6 beeeee 2013-09-15 21:46
Cytuję smutno i prawdziwie:
http://wojciechlemanski.natemat.pl/74895,pasterz-ktory-zgubil-owce

nasz pasterz w W ma się dobrze i nie zgubił owieczek :P a te co -odeszły- to złe geny miały....wolny wybór
Cytować
 
 
-13 #5 smutno i prawdziwie 2013-09-14 22:45
http://wojciechlemanski.natemat.pl/74895,pasterz-ktory-zgubil-owce
Cytować
 
 
+26 #4 lalalala 2013-09-08 12:21
Cytuję palenie szkodzi:
dziekan... :-) wiesz...to już nie ksiądz to już atrakcja turystyczna,wiele osób zwiedzając Jure Krakowsko Częstochowską nadkłada specjalnie drogi żeby zobaczyć na własne oczy"słynnego upadłego kapłana" :lol:

grzęś lub sis lub uja- weź się uspokój bo to twoje subiektywne zdanie...te twoje domniemania wszystkich już znudziły i nie masz jak swej wojenki prowadzić..... nawet redaktor puscil bo ludzie chcieli.... a za toba jakos nikt juz nie stoi.... bo co stoi????
Cytować
 
 
+36 #3 _ktoś_obcy_ 2013-09-08 09:51
Cytuję palenie szkodzi:
dziekan... :-) wiesz...to już nie ksiądz to już atrakcja turystyczna,wiele osób zwiedzając Jure Krakowsko Częstochowską nadkłada specjalnie drogi żeby zobaczyć na własne oczy"słynnego upadłego kapłana" :lol:


ku___m-ć
niektórzy to mają twardy łeb, walą i walą nim o mur i końca nie widać
Cytować