Przebojowa wygranaW sobotnie, gorące popołudnie na boisku przy Leśnej 2 Przebój Wolbrom pokonał Łysicę Bodzentyn 2:1. Trójkolorowi po ostatnim przegranym meczu wyjazdowym z liderującą Unią Tarnów, znów triumfowali u siebie. Piękna słoneczna pogoda skusiła wielu sympatyków piłki nożnej do wizyty na stadionie. A emocji nie brakowało.

Przebój, jak to ma w zwyczaju gdy gra u siebie, zaczął od mocnego uderzenia. Już w 2 minucie spotkania szansę miał Sławomir Duda, który jednak został sfaulowany tuż przed polem karnym Łysicy. Kiedy sędzia podyktował rzut wolny, kibice byli światkami nietypowej sytuacji, kiedy w murze ustawiła się ... cała drużyna Łysicy i skutecznie zablokowała strzał Tomasza Jarosza.

Przez większą cześć czasu obie drużyny próbowały atakować. W 13 minucie meczu, prawą stroną popędził z piłką Łukasz Pazurkiewicz, dograł w pole karne do Tomasza Jarosza, gdzie ten był bliski skutecznego zakończenia akcji. Ale tym razem jeszcze zwycięsko z tego starcia wyszedł bramkarz gości. W 20 minucie spotkania z kolei Maciej Palczewski dwa razy uratował Przebój przed stratą gola, gdy zatrzymał zarówno pierwszą próbę jak i instynktowną dobitkę Baruchy.

Na pierwszą bramkę w meczu musieliśmy czekać do 39 minuty, gdy to nagle Dariusz Kozubek, po przechwycie piłki w środku pola, lewą stroną popędził na bramkę Przeboju i strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Jednak wolbromianie wyrównali już kilka minut później (w 43 minucie), kiedy Tomasz Wdowik z rzutu wolnego z 40 metrów skierował piłkę wprost w okienko bramki strzeżonej przez Boszczyka.

Do końca pierwszej połowy wynik pozostał bez zmian.

Po przerwie Przebój znów zaczął z impetem. Najpierw, po indywidualnej akcji, uderzył zza pola karnego Kostek, lecz minimalnie przestrzelił. Chwilę później Morawski został sfaulowany i sędzia podyktował rzut wolny pośredni. Do piłki ustawionej na 5 metrze podszedł Tomasz Wdowik, ale nie udało mu się przebić przez ustawiony mur Łysicy.

W 54 minucie ponownie zza pola karnego strzelał Kostek. Tym razem trafił w słupek, po czym piłkę dopadł Pazurkiewicz i głową wpakował do siatki, wyprowadzając Trójkolorowych na prowadzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Przebój zwyciężył z Łysicą Bodzentyn 2:1.

Łysica kończyła spotkanie w dziesiątkę, po tym jak w 85 minucie czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Ubożak.

W następnym meczu 2 maja o godz. 14:00 zawodnicy Przeboju zmierzą się na wyjedzie z Poprad Muszyną.

Przebój Wolbrom : Łysica Bodzentyn 2:1 (1:1)

Bramki: 43' Tomasz Wdowik, 55' Łukasz Pazurkiewicz, 39 ' Dariusz Kozubek (Łysica)

Żółta kartka : 75' Łukasz Szymoniak (Łysica)

Czerwona kartka : 85' Łukasz Ubożak (Łysica)

Sędziował : Tomasz Kita (Brzesko)

Źródło: youtube.com/user/czecho84

Przebój Wolbrom : Palczewski - Morawski, Kiczyński, Ochman, Wdowik - Pindiur (59`Wsół), Duda, Głaz (87`Cupiał), Jarosz - Kostek, Pazurkiewicz (73`Wiśniewski)

Łysica Bodzentyn : Boszczyk - Szymoniak, Łapot, Kardas, Ubożak - Grzegorski (46`Czarnecki), Trela (73`Cichoń), Barucha (85`Gryz), Kozubek - Gołąbek, Michta (73`Wojtal)

Dalsze informacje piłkarskie:

Znane są już daty meczów Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Kraków. W półfinale Przebój zmierzy się z Karpatami Siepraw (IV liga). Mecz odbędzie się w środę 9 maja o godzinie 17:30.